סוכן הביטוח הוא החוליה החשובה ביותר בקשר של המבוטח עם חברת הביטוח,מבוטחים רבים לא זוכרים באיזו חברת ביטוח הם מבוטחים וכשהם נשאלים לשם חברת הביטוח הם מציינים רק את שם הסוכן או הסוכנות.  סוכן הביטוח הוא האיש שבו תלוי עתיד העסק, הוא צריך להיות ישר, נאמן  ומקצועי שמכיר את העסק שלכם מבפנים ומחוץ, שיהיה עם האצבע הדופק, שיכיר את השינויים שחלים בו מידי פעם, שיכיר את הקשיים שלכם ושל העסק, בקיצור שתרגישו שאתם בוטחים בו.

סוכן הביטוח הוא למעשה הזרוע השיווקית של חברת הביטוח והוא מייצג אותה כלפיכם, כל הבטחה או התחייבות של הסוכן כלפיכם מחייבת את חברת הביטוח כאילו שזו הבטחה או התחייבות שלה ולכן יש לקבל כל הבטחה או התחייבות כזו בכתב ולא רק בעל פה.

קיימת אפשרות למנות את הסוכן כנציגכם כלפי חברת הביטוח וזאת ע"י חתימה על סעיף "מינוי סוכן" בטופס ההצעה. (לא מומלץ)

סוכני הביטוח עוסקים בענפי ביטוח שונים ומגוונים, החל מביטוחי רכב ודירה המהווים בדרך כלל חלק ניכר מתיקי הביטוח אותם הם מנהלים, העמלה שהם מקבלים מחברות הביטוח עבור ביטוחים  אלה נשחקה מאד במשך הזמן וכך הם מוצאים את עצמם עסוקים עד מעל הראש במתן שרות למבוטחים בענפי הביטוח האלה, מצד שני זה מאפשר להם חשיפה רחבה.                   בנוסף לשחיקה בעמלה הם נאלצים גם להתמודד עם תופעת הביטוחים הישירים שגוזלים מהם חלק לא קטן מהלקוחות.

סוכני הביטוח נוטים לרכז את המאמץ השיווקי בענפי הביטוח המועדפים עליהם ושבהם הם רוכשים ידע ונסיון מקצועי רב, לדוגמא ישנם כאלה שמעדיפים לעסוק בענפי ביטוח חיים ופנסיוני ואת יתר הענפים יראו ככאלה שבהם עליהם לעסוק בכדי שהמבוטחים שלהם לא יתפתו לעבור לסוכן מתחרה ומכאן שהמומחיות שלהם בתחומים אלה מן הסתם תהיה פחותה ולכן חפשו את סוכן הביטוח המומחה בתחומי הביטוח אותם אתם מעוניינים לרכוש, לא חייבים לשים את כל הביצים בסל אחד, אבל יש גם יתרונות בריכוז הביטוחים אצל אותו הסוכן, ככל שתיק הביטוח שלכם אצלו יהיה רחב יותר כך תזכו ליחס מועדף כגון הנחות או השתדלות לגבי תשלומי תביעות.

אל תיתפתו למודעות ולתשדירי פרסומת שמבטיחות לכם את המחירים הזולים ביותר, כי בסופו של דבר זה יעלה לכם ביוקר ואין מתנות חינם, ביטוח זה לא רק מחיר..

קבלו המלצות מחברים, מכרים, בעלי עסקים, וחפשו סוכן ביטוח מומחה כפי שאתם מחפשים רופא מומחה בתחומו שאתם יכולים לסמוך עליו כי בו תלויים עתידכם ובריאותכם..

חשוב מאד להיות עם האצבע על הדופק ולעדכן את סוכן הביטוח בזמן אמת על כל שינוי בעסק, אם זה ברכישת ציוד חדש, שינוי במצבת כוח אדם, הוספת תחום בעיסוק ושינויים במלאי, רצוי להפגש עם הסוכן לפחות פעם בשנה כחודש לפני חידוש הביטוח ורצוי אצלכם בעסק, להגיע איתו לסיכום לגבי סכומי הביטוח ועלותם בחידוש, לעבור שוב על הכיסויים שמעניק לכם הביטוח ולא להתבייש לבקש הנחה בעיקר אם השנה עברה ללא נזקים ותביעות.

מי הוא סוכן הביטוח?